Ježci HMHC Jestřábi Přelouč
1:2(0:0, 0:0, 1:2)
ne 29. 9. 2024 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Černou neděli na Ježkovce završil výkon B-týmu.

Po sobotním těžce vydřeném bodu našich Juniorů proti Svítkovu přišla neděle a celá Ježkovka se zahalila do černého hávu. Dopolední výkony mladších žáků bez výhry napodobilo naše Áčko těsnou prohrou s Českou Třebovou a v trendu pokračovala i naše rezerva proti Přelouči. Ta držela dlouhou dobu krok s týmem nabitým zkušenostmi, v jehož barvách se představil i hlavní trenér našeho A-týmu Lubomír Menc. Bylo to tak po dlouhé době, kdy se proti sobě opět postavila dvojice Menc - Menc.

Ježci Heřmanův Městec B : HC Jestřábi Přelouč 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Do zápasu se naše rezerva pustila se skvělou motivací porazit našeho kamaráda Lubu Mence a zajistit Ježkovce první tři víkendové body. Nadšení hráči i přes motivaci postrádali klid na hokejkách, a tak veškeré snažení končilo na holích zkušeného soupeře. První třetinu byl domácí brankář jakéhokoli vážného zákroku ušetřen. Naopak na druhé straně se musel Smekal smekat trochu více. Po úniku Petra Koprivy přišly dvě prověřující střely od modré z hole Trojka a Čapky, ovšem ani jedna si skulinku nenašla. První třetinu tak musela okořenit jen úsměvná příhoda u mantinelu, po které se šli posadit Čapka s Příhodou. Trestnou lavici domácích za držení ještě doplnil Kopriva. Následná přesilová hra hostí však změnu skóre nepřinesla.

Jelikož toho první perioda více nenabídla, tak si všichni zúčastnění slibovali více hokejbalových zážitků od prostředního dějství. Hned v 17. minutě vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl Hejhal a domácí dostali větší prostor v útočném pásmu. Kdo však čekal, že Smekal prožije dvě minuty závaru okolo jeho svatyně, ten byl na velikém omylu. Hostující celek ukázal, proč se zdráhal v první třetině udělat rychlejší tempo. To vše, aby mohl naplno využít svých sil v tomto oslabení, kdy se během dvou minut dokázal dvakrát vypravit do samostatného úniku po nedorozumění v obranných řadách Ježků. Tentokrát byl poprvé v zápase lépe vidět i domácí brankář Petr Menc, který se blýskl dvěma jistými zákroky. Ve druhé části už byly výkony značně vyrovnanější a pro divácké očko i koukatelnější. Ježci se sice dokázali dostávat do útočného pásma, ale hra troskotala na bezzubé koncovce. Soupeř z Přelouče si taktéž dokázal vydobýt vhazování v útočném pásmu, ale ke střelám docházelo, asi jako na druhé straně, jen ve výjimečných případech.

Za stavu 0:0 se otevřely brány třetí třetiny a snad každý hokejbalový nadšenec, co se nacházel v aréně Ježkárny, si sliboval rozuzlení v podobě gólu. Domácí pořadatelé usoudili, že vzhledem k nepříjemnému stmívání rozsvítí světla a hráči tak lépe uvidí na své šance. Věřte nebo ne, efekt to mělo vskutku bleskový, jelikož již po 35 vteřinách dokázal poprvé v duelu prolomit obranu hostí navrátilec do sestavy B-týmu pan Roman Hejl - 1:0. Ježci chtěli dohrát třetinu, pokud možno v klidu a bez inkasovaného gólu. Obraz hry zůstal přibližně ve stejném rámu a systém hry od ničeho k ničemu pokračoval dobrých deset minut. Tehdy přišlo lehké zaváhání v obranném pásmu domácích a Přelouč ukázala, že slovní spojení “zkušenostmi nabitý tým” není jen fráze, ale účinná zbraň. O vyrovnávací gól se postaral jeden z nejmladších členů hostů Ondřej Dostál - 1:1. O minutu později si zahrál na kouzelníka jeden z nejzkušenějších iluzionistů v zeleném dresu Marcel Slanina a před zrakem všech přítomných nechal z Ježkovky definitivně zmizet veškeré body - 1:2. Ježci se pokusili ještě tento trik zvrátit, ale silnější kouzlo jim nepomohl najít ani šestý člen v poli. Pro někoho loupež století, pro někoho obyčejná prohra, každopádně pro Přelouč již druhé vítězství v řadě. Po tomto verdiktu museli všichni hráči v bílém podat ruku soupeři a smeknout klobouk nejen před Smekalem, ale i před nestárnoucím Lubou.

Sestava: Menc (Dvořáček) - Trojek, Čapka - Holý, Kopriva Jan - Zlesák, Roztočil - Sedlák, Kopriva Petr, Kozel - Škoda, Blažek, Hejl - Lebduška, Málek, Bičík

Hodnocení kapitána Petra Blažka:

„Zápasy s Přeloučí jsou vždy vyrovnané a tentokrát tomu nebylo jinak. Na první gól se čekalo až do 3.tretiny, byť jsme to byli m, kdo první proměnil šanci v gól, tak bohužel pro nás …Přelouč to nakoplo a dvěma rychlými góly se dostala do vedení a jelikož Přelouč je zkušený mančaft složen z hráčů staršího data výroby, tak už si konec zápasu pohlídali. Závěrem bych dodal že individuální chyby, nesoustředěnost a koncovka budou věci, co musíme zlepšit.“

Hodnocení asistenta kapitána Lukáše Kozla:

„Zápas jsme nezačali vůbec špatně, ale postupem času nám začala docházet trpělivost, která nám potom chyběla v koncovce. Ve třetí třetině jsme dokázali otevřít skóre, ale Přelouč si na svoje šance počkala a poté je zkušeně využila.“