Vydřené tři body nad Rebely.

Naši junioři prošli před sezónou generační obměnou, a to nejen na hřišti, ale také v realizačním týmu. Nervozita z prvního utkání tak byla znát. Nová tvář v podobě trenéra Vajdy se musela navíc obejít bez stěžejního útočníka Jéni Pilaře. Na druhou stranu týmu pomohl comeback v podobě Patrika Vašáka a Michala Munzara. Fanoušci si mohli z blízka prohlédnout i nové akvizice, které se rozhodně nepřijeli pouze vystavit. Do branky jsme angažovali jihlavského Tomáše Grusse, které ze stejného klubu doplnil ještě Michal Hora.

Ježci Heřmanův Městec vs SK Rebel Praha 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Hosté, podpoření větším počtem mladých dorostenců, začali rebelii v našem obranném pásmu. Vše však kryl pohotový Vašák. My jsme si o slovo řekli až o několik minut později. VÍTEK MUSÍLEK byl tím, který rovnici o jedné neznámé vyřešil lišácky a přesně načasovanou střelou se třemi odrazy otevřel skóre zápasu – 1:0. Aby toho nebylo málo, krátce na to si vzal slovo náš dorostenec Honza Švadlenka, který nádherným pasem, hodným Petera Puchera z dob minulých, našel PEPU SEDLÁKA a bylo veselo – 2:0. Nicméně hostující Rebelové si z nepříznivého stavu příliš těžkou hlavu nedělali a svou aktivitou stihli ještě do konce první třetiny vyrovnat – 2:2.

Druhá třetina připomínala čekanou v posedu, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Žádná výrazná však ani na jedné straně nepřišla a do kabin se po 30 minutách šlo za stejného stavu.

Z kraje třetí třetiny se ježčí oddíl opět přihlásil o slovo. Přesilovka, kterou nám Rebelové nabídli, sice připomínala zmatený let vos po lese, ale nakonec Bakus našel pasem SEDLÁKA a ten svým druhým zásahem v zápase překlopil vedení na naši stranu. Pražané však nic nevzdávali a v čase 33:01 vyrovnal hostující Koch. PEPA SEDLÁK ale neměl dost a v další přesilové hře v čase 37:58 opět rozvlnil síť za hostujícím brankářem – 4:3. Skóre jsme si zvládli pohlídat a bereme tak první tři body!

Hodnocení zápasu domácího trenéra Lukáše Vajdy:

„Zápas s těžkým, běhavým soupeřem nám ukázal, jak moc bude juniorská extraliga náročná. Avšak díky sehraným přesilovkám a skvělému Pepovi Sedlákovi a Patrikovi Vašákovi zůstává plný počet bodů u nás. Je dobře, že hned na začátku jsme si prošli takovým zápasem, a nakonec ho zvládli, protože kluky to jen posílí. S předvedeným výkonem jsem tak spokojen a až na pár věcí, které budeme muset natrénovat, to z naší strany nebylo vůbec špatné.“