Ježci HMTJ Lokomotiva Česká Třebová
3:4(1:0, 1:3, 1:1)
ne 29. 9. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Divize Východ

Rozjetá Lokomotiva brala body i na Ježkárně.

V rámci 5. kola druhé nejvyšší soutěže zavítala do Heřmanova Městce českotřebovská Lokomotiva. Rekonstruovaný celek pod taktovkou legendy Petra Kvasničky doposud v každém utkání bodoval, a nakonec překvapil i naši družinu, která byla v luxusní sestavě a v začátku zápasu dominovala. I přes úvodní dominanci si však Ježci nechali vzít vítr z plachet a bojovný soupeř nakonec bral všechny 3 body.

Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

První třetina byla ve znamení Ježků. Dalo by se říct, že jsme dominovali a soupeře do žádných větších příležitostí nepouštěli. Poctivá obrana a aktivní útok fungoval dobře a po trpělivém tlaku se v čase 10:13 po střele Peciny prosadil z dorážky TOMÁŠ PILAŘ 1:0 pro domácí. Do kabin jsme tak šli s úsměvem na tváři a s cílem v druhé třetině tlak stupňovat a postupně přidávat také góly.

Soupeř nás však v další periodě zaskočil. Začal se hrát velmi aktivní, běhavý a pohledný hokejbal, ve kterém měla však větší štěstí Lokomotiva a v čase 17:35 srovnal hostující Shejbal – 1:1. Kvalitní hra Ježků ale pokračovala a soupeře jsme i tak přehrávali a tlačili a na začátku 19. minuty nám vedení vrátil MACENAUER – 2:1. Po tomto gólu se však zápas zlomil a vítr do plachet fouknul soupeři letohradský Cvejn, který za 22 vteřin po našem gólu srovnal stav – 2:2. Ježkům nepřidalo ani vyloučení Bělouška, který po buly nešikovně trefil hostujícího hráče do obličeje a poroučel se tak na trestnou lavici. Tohoto momentu soupeř využil a strhl zápas na svou stranu, když se prosadil v čase 21:06 Smutný – 2:3. Po zbytek třetiny byli hostí na koni a často nás zamknuli v našem obranném pásmu a činit se musel domácí gólman Synek. Branka však nepadla, ale obraz hry se změnil a vyrovnal.

Do poslední části jsme šli s cílem zápas vyrovnat a překlopit opět vedení na naši stranu. Hra byla otevřena a věděli jsme, že sílu máme! Tu nám však sebral 2 minuty a 17 vteřin po začátku 3. periody opět Smutný a Česká Třebová vedla o dvě branky – 2:4. Pro naše borce začalo jít do tuhého a nedařilo se nám soupeře zatlačit. Naději na vyrovnání a obrat v zápase nám vrátil JÉŇA PILAŘ, který se s nikým a ničím nemazlil a vymetl horní pavučinky – 3:4. Byli jsme opět v zápase a času bylo stále dostatek. Bojovný a urputný soupeř ovšem nemínil nás do zápasu pustit, a naopak nás v některých pasážích svíral. Nepodařilo se nám vyrovnat ani v závěrečné pasáži s odvolaným brankářem a hrou v šesti. Třebová tak nakonec vyloupila Ježkárnu a bere všechny body. Nutno podotknout, že jsme soupeře přestříleli 40:21, ale ani to nestačilo. Příští víkend se v neděli A-tým odebere do Zlína, odkud bude body potřebovat.

Hodnocení Martina Čejgla:

„K zápasu o čelo tabulky jsme přistoupili zodpovědně. Od prvních minut jsme na soupeře vlétli a diktovali tempo zápasu. Převážnou část první třetiny jsme odehráli v teritoriu Kohoutů, avšak jejich vrchní strážce Sterenčák nám dovolil pouze jednou skórovat. Do druhé třetiny jsme vstupovali s jasným záměrem, zefektivnit koncovku. Asi nám u dveří kabiny hapruje těsnění, poněvadž to byli právě hosté, kteří tak učinili a třemi góly v rozmezí čtyř minut otočili skóre. Naopak my, jak slivovici pálili jednu šanci za druhou a začala se na nás podepisovat mírná frustrace. Tu jsme si přenesli i do závěrečné třetiny, v níž soupeř odváděl skvělou práci a několikrát nás po rohách v našem pásmu okrádal o drahocenný čas. Ten nám i v závěru chyběl a už jsme nebyli schopni jednogólové manko dohnat. I přes dobrý výkon soupeře, nakonec největší překážkou k bodovému zisku se stala naše střelecká indispozice, kdy jsme promarnili několik příležitostí odskočit, zvlášť v úvodu, na rozdíl dvou branek a více ten zápas kontrolovat.“