Ježci HMHBC Hradec Králové 1988 B
6:4(1:1, 4:2, 1:1)
ne 13. 10. 2024 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

První 3 body proti “kamarádům” z Hradce

V neděli od pěti hodin svedl náš B-tým nelehké utkání se soupeřem z Hradce Králové. Ačkoli rival ze severnější části východních Čech dorazil v jedenácti lidech, dovezl k nám na Ježkovku i několik známých tváří. Štěpán Palán, stálice našeho A-týmu, nyní stanul proti domácím v rudém dresu. Velmi dobře zná náš povrch i Josef Zamastil, který vypomáhá u juniorské družiny Lukáše Vajdy. Nyní se postavil na opačnou stranu proti druhému ježčímu celku, jež vede právě Vajda. Dále se v rudém představili například Novotný, Řehák, či Kašpar. Ti všichni mají zkušenost ze zdejšího hřiště a společně museli čelit strážci ježčí svatyně, kterým nebyl nikdo jiný než ex-hradecký Tomáš Dvořáček. V utkání tak mimo jiné panovala i celkem přátelská atmosféra. To vše očividně lépe svědčilo domácím, jelikož dokázali zápas ovládnout 6:4 a odrazili se od posledního místa v tabulce.

Ježci Heřmanův Městec B vs HBC Hradec Králové 1988 B 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Z prvotního rychlého útoku Ježků gól nepadl, nicméně hra se dokázala ještě v první minutě otočit o 180 stupňů a v čase 0:36 poslal hosty do vedení po individuální akci Čtvrtečka - 0:1. Pro domácí výběr to byla studená sprška na začátek a dalo by se říci, že jim velmi pomohla. Ježčí rezerva si dokázala od té doby vytvářet slibné šance a z nich pramenilo i narůstající tempo hry. Za vyrovnáním se tlačily všechny tři lajny, ale dlouho si museli Městečtí počkat, než se míčku chopila první lajna a po ose Kopriva - Škoda se míček dostal k Novelinkovi, pro kterého už nebyl problém překonat hostujícího brankáře - 1:1. Více slibných situací už 1. třetina nenabídla, a tak se všichni aktéři mohli odebrat do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina vypadala jako kdyby se do Heřmanova Městce vrátila pouť, hra u mantinelu připomínala naražení na autodromu, přesilové hry připomínaly pověstné kolotoče, obraz hry byl jak na horské dráze a vedení se přelévalo jak na houpačce. Novelinka byl neustále střelecky při chuti a když spolu se Škodou byli vysláni do brejku, využil Novelinka Škodovu nabídku a podruhé rozvlnil síť za Vrkoslavem - 2:1. Vedení domácím vydrželo pouhé tři minuty, poté využil ježčí nedorozumění v obranném pásmu Rozman a střelou mezi Dvořáčkovy betony se postaral o vyrovnání - 2:2. Netrvalo to dlouho a hostům navrátil vedení právě Zamastil - 2:3. To se opět nelíbilo ani jednomu domácímu hráči. Následný pokus o vyrovnání skončil za zády Vrkoslava z hole dorážejícího Marečka již po půl minutě hry - 3:3. Po dalších dvou minutách vrátil Sedlák vedení tam kam patří skrytou střelou na bližší tyč - 4:3. Po půl minutě opět zaúřadovala první lajna a z mezikruží se postaral poprvé v utkání o dvoubrankové vedení Čapka - 5:3. Po tomto šestigólovém představení si museli všichni hráči důkladně odpočinout a posbírat zbytek sil na prodlouženou jízdu v podobě třetí třetiny.

Poslední část už byla výrazně oddechovější než část prostřední. Žádné vyložené šance už nebyly k vidění tak často, jako tomu bylo v předešlém dějství. O gól se postaral až v 39. minutě střelec Roman Hejl, jeho střela zpoza modré dokázala najít skulinku v šibenici - 6:3. Hradec se ještě pokusil o závěrečný tlak a vcelku brzo se dočkal snížení. Šikovně nastavená hůl Zamastila nastínila konečnou podobu výsledku - 6:4. Zbytek utkání už si domácí dokázali pohlídat a zajistili si tak první tříbodovou výhru v sezóně, na kterou by rádi příště navázali.

Sestava: Dvořáček (Menc) - Čapka, Trojek - Holý, Kopriva Jan - Jožák, Kovář - Kopriva Petr, Škoda, Novelinka - Hejl, Blažek, Sedlák - Zlesák, Mareček, Lebduška

Hodnocení trenéra Lukáše Vajdy: „Přijel k nám Hradec, se kterým máme negativní bilanci. Minulý podzim nám nasypali dokonce 13 gólů. Nás však spíše trápil poslední zápas se Svítkovem, který jsme prohráli a prohrát nemuseli. Naštěstí jsme negativní náladu hodili za hlavu a dnes to bylo jednoznačně vidět. Dnes jsme zcela zaslouženě vyhráli a máme tři body do tabulky. Soupeři děkujeme za fér zápas.”