TJ Sršni SvitavyJežci HM
4:5 po prodl.(1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)
so 21. 9. 2024 17:00 @ Svitavy, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Po spláchnutém derby přišly dva body ze Svitav.

Po volném víkendu, kdy veškeré jiskření na Ježkovce uhasily přívalové deště, se naše rezerva opět podívala na venkovní hřiště. Tentokrát zamířila k Sršňům do Svitav. Utkání bylo velmi vyrovnané a značně omlazená ježčí sestava se musela potýkat s urputností, kterou se svitavský hokejbal prezentuje. Svěřenci Lukáše Vajdy ukázali to ježčí srdíčko a dokázali bodnout vícekrát než Sršni, čímž ukořistili cenný bod navíc.

Tj Sršni Svitavy vs Ježci Heřmanův Městec B 4:5pp (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)

Díky protáhlému utkání ježčích juniorů s Kelty z Berouna se musela ježčí rezerva obejít první třetinu bez čtyř juniorů a hlavně trenéra Lukáše Vajdy. Zejména pod taktovkou Petra Mence, který si vzal opuštěnou jedenáctku na starosti, vlétli Ježci na domácí jako velká voda. Ježků bylo plné hřiště a Sršni tahali za kratší konec. To, že hra umí být stejně proměnlivá jako aprílové počasí ukázali hráči Svitav ve třetí minutě. Po vyhraném buly zaveleli do útoku a Miroslav Kloupar překonal i ježčí oporu v brankovišti - 1:0. Ježci se nepoložili, ba naopak je tento gól nakopl a zesílili tlak v obraném pásmu Svitav. Domácí byli nuceni k chybám a jedna taková přišla v podobě nabídky přesilové hry pro hosty. Čtyři vteřiny po jejím vypršení Ježci dokázali využít rozhozené obrany a Petr Kopriva našel mezi kruhy volného Jana Čapku, který dokázal propálit svitavského Hocha v brance - 1:1. Nyní byla ježčí družina motivována k obratu, aby uvítala přijíždějícího trenéra Vajdu lepším skóre než bylo 1:1. V době, kdy už Vajda skoro dobíhal na střídačku, se dočkal svého narozeninového gólu Filip Lebduška, jenž dokázal využít přečíslení necelé dvě minuty před koncem - 1:2.

Druhá třetina nabídla divákům domácích více radostných situací než první dějství, nicméně i přes zlepšení své hry to dlouho vypadalo, že se do šaten půjde za hezčího stavu pro hosty. Do třetiny vlétli lépe domácí, začínali přesilovou hrou a v čase 16:11 ji předčasně ukončil Karlík - 2:2. Na tento gól ještě našli hosté vcelku rychlou odpověď. Přečíslení 3na2 využil z dorážky, střelec již první branky Ježků, Čapka - 2:3. Ježci se znovu chopili vedení, ale už nepředváděli tak nebojácný výkon jako v části předešlé. Hra se odehrávala převážně na jejich polovině, a to nemělo za následek nic jiného než srovnání minutu a půl před koncem z hole též dvougólového střelce Karlíka - 3:3. Do minuty bylo ještě hůř pro ježčí rezervu. Nekompromisní dělovku vyslal Mifek a šlo se do šaten za stavu - 4:3.

Před posledním dějstvím si Ježci řekli, co je špatně a co se musí změnit, aby obrázek hry vypadal minimálně jako ten z první třetiny. Rozkaz zněl jasně:  Vyrovnat za každou cenu! A přesně tak rezerva z Městce činila. Šancí u brankáře Hocha bylo znatelně více než u jeho protějšku, všechny tři lajny se dokázali tlačit do pásma a doslova trhat plast. Vše vypadalo velmi zaslíbeně vyrovnání, jedinou pomyslnou kaňkou byl chybějící gól. Ovšem jako správný kapitán dokázal tuto kaňku smazat Petr Blažek, který využil tíženého tlaku a do banku hodil pomyslné prodloužení - 4:4. Svitavští plejeři nechtěli ztratit dva body a pokusili se ještě o malý zvrat ve skóre. Hráči v černo-žlutém vyslali nebezpečnou dělovku z mezikruží, místo sítě však rozvlnili jen lapačku Mence, ten by svým reflexem dokázal chytit i sršeň v letu, a tak se zápas pomalu ale jistě odebral do prodloužení.

Prodloužení ukázalo jak moc se Ježci těšili domů. Již po pouhých patnácti vteřinách se duo Petr Kopriva a Lukáš Novelinka prodralo do útoku a druhý jmenovaný poslal bod navíc do Heřmanova Městce značka EXPRES - 4:5pp.

Hodnocení trenéra Lukáše Vajdy: Zápas ve Svitavách byl jako vždy fyzicky náročný. Ve druhé třetině jsme měli výpadek, který znamenal soupeřův obrat. V třetině třetí jsme je však už k ničemu nepustili a hráli velmi aktivně. Podařilo se nám srovnat stav a měli jsme ještě nespočet šancí na výhru za 3 body. Nakonec rozhodlo prodloužení a jsem rád, že jsme šťastnější my. Kluky chválím za bojovný výkon a soupeři děkuji za strhující podívanou.

Sestava: Menc Petr (Slaný) -  Čapka, Kopriva Jan - Málek, Mach - Roztočil, Zlesák - Škoda, Novelinka, Kopriva Petr - Blažek, Kozel, Novák - Hladký, Řivnáč, Lebduška