HBC KladnoJežci HM
4:0(1:0, 0:0, 3:0)
so 12. 10. 2024 14:00 @ Kladno u ZS, Extraliga juniorů / Základní část

Juniorka poprvé bez bodu! Na Kladně nevstřelila ani gól

Pátý zápas Extraligy juniorů zanesl tým okolo kouče Lukáše Vajdy do Kladna. Místní Rysové, obhajující vicemistři, prohráli zatím pouze jedno utkání, a navíc mají v kádru velké množství mládežnických reprezentantů. Nejen tato fakta svědčila o tom, že Ježky nečeká lehký zápas.

Ježci se navíc museli obejít bez elitního útočníka Jana Pilaře, v brance si však odbyl premiéru Ondřej Charvát, patnáctiletý brankář, který má po minulém víkendu už start i v Extralize mužů.

HBC Kladno vs Ježci Heřmanův Městec 4:0 (1:0,0:0,3:0)

Očekávaného tvrdého nástupu domácích se ani po písničce od Rytmuse nedočkal nikdo. Naopak, mohli to být Ježci, kdo první udeří, ale Sedlákovi se míček na úrovni kruhů zadrhnul a k ohrožení branky nedošlo. Postupem času se do akce čím dál více dostávali Rysové a ve čtvrté minutě jim byla nabídnuta přesilová hra. S tou po celou dobu nenakládali nijak bravurně, ale nakonec nenápadná tečovaná střela osud první třetiny změnila – 1:0. Kladno bylo aktivnější a to hlavně díky fyzické převaze, která jen při pohledu na těla hráčů obou týmů byla patrná. V minutě dvanácté došlo k nešťastnému pádu domácího Schonherra a jeho nepříjemnému zranění. Tím byla první třetina ukončena a čekalo se na příjezd záchranky.

První perioda se tak dohrála s tou druhou. Nabídla ještě zajímavou akci po přechodu Sedláka s Musílkem, kdy druhý jmenovaný ještě vybízel Patrika Bakuse, ale přihrávka na něj byla nepřesná. Po změně stran hokejbal dalších změn nedoznal, pokračovalo se v trendu z první patnáctiminutovky, Rysové byli mírně aktivnější, ale skvělý Charvát držel akcie Ježků vysoko. Na druhou stranu tak k útočným výpadům mohli zamířit heřmanoměstečtí, ale mnohdy je jejich nepřesnosti stály vyrovnání. Do nejzajímavější akce se dostal Mareček, ale minul. Stejně tak bojovný Řivnáč se tlačil do zakončení, ale jeho střela zůstala na vestě domácího Jakoubka.

Třetí třetina znamenala pro zápas značné zrychlení. Ježci museli dát gól a tím pádem svoji obranu otevřeli, čehož po čtyřiceti vteřinách využil Běloušek. Na to chtěla zareagovat první trojice a Sedlák byl opravdu velmi blízko ke vstřelení kontaktní branky, ale jednou rukou míček za záda brankáře Rysů nedošťoural. Na druhé straně se k zajímavým akcím dostávali domácí, ale famózní Ondra Charvát chytal tutovku za tutovkou jako Martin Brodeur v dobách své největší slávy. Na jeden pokus už byl však krátký a to hlavně proto, že zakončující Ježek měl po akci své lajny odkrytou klec – 3:0. Ježci ještě chtěli se zápasem něco udělat, a tak odvolali brankáře a zkusili powerplay, ale i při té byli kladenští plodní a odkrytou branku trefili velmi rychle.

Přejeme zraněnému hráči HBC Kladno brzké zahojení nepříjemného zranění!

Lukáš Vajda, hlavní trenér juniorky: „Do Kladna jsme přijeli odhodláni porvat se o body. Soupeř nám svou kvalitu ukázal hned první přesilovkou a šel do vedení. Snažili jsme se o vyrovnání, ale už od začátku sezóny nás trápí špatná koncovka. Kladno pak využilo další chyby a bylo po zápase. Přesto jsem na kluky hrdý, protože bojovali a bylo na nich vidět, jak moc chtějí dát gól. Soupeři děkujeme za fér match a přejeme jejich zraněnému hráči brzké uzdravení.“

Sestava juniorky: Charvát, Gruss – Musílek, Švadlenka – Kovář, Zmek – Roztočil, Málek – Bakus, Řivnáč, Sedlák – Zamastil, Mareček, Hladký – Bičík, Vodehnal, Starý