HBC Svítkov Stars PardubiceJežci HM
4:3 sam. náj.(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
so 28. 9. 2024 16:00 @ Pardubice - Svítkov, Extraliga juniorů / Základní část

Junioři opět bojovali v nájezdech, dorost a žáci vyloupili hřiště svých soupeřů

Poslední zářijový víkend zanesl nejstarší mládežnické týmy Ježků na hřiště soupeřů. Juniory čekal tuhý boj v blízkém Svítkově, starší žáci navštívili Českou Třebovou a dorost zavítal do známé svitavské haly.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs Ježci Heřmanův Městec 4:3sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Svítkov na Ježky hned na úvod vlétl a motal svého soupeře v obranném pásmu, ale obrana heřmanoměsteckých s Vašákem byla na pozoru. Po prvních střídáních se však hosté probudili a začali se dostávat do slibných příležitostí. Po jedné z nich se vhazovalo v útočném pásmu a tuto buly dokázali Ježci sehrát parádně. Na konci celé kombinace stál kapitán VÍT MUSÍLEK, který nejprve obešel bránícího hráče a poté zakončil milimetrově přesně pod horní tyčku Černého branky - 0:1. Vedení Ježkům nevydrželo dlouho, na straně druhé se na brankovišti dobře zorientoval Pavlíček a bylo vyrovnáno. Ale poté přišlo nejprve vzájemné vyloučení a o chvíli později dokonce faul na Sedláka. Následnou hru 4 na 3 dokázali Ježci využít velmi rychle, a to po ose Sedlák - Bakus - JAN PILAŘ - 1:2 .

Druhá perioda přinesla zhoršený herní projev heřmanoměsteckých, naopak svítkovští se častěji dokázali zabydlet u Vašákovy branky. Po nedůsledném přebrání hráčů ve středním pásmu navíc domácí vyrovnali. To Ježky přimělo k vyšší aktivitě, která však ke gólu nevedla. První zajímavá akce přišla z dílny Pilař - Musílek, ale zakončující Bakus netrefil odkrytou svatyni. Podobnou úspěšnost prokázal Ondřej Hladký, který po předloženém míčku od Zamastila netrefil bránu.

Ve třetí třetině chtěli Ježci prokázat svoji kvalitu a rozhodnout, nicméně Svítkov udeřil již v první minutě této části, kdy se trefil Kantor. Ježci však zbraně nesložili a až do posledních minut se snažili o vyrovnání. To nakonec přišlo během powerplay,kde si několikrát míček vyměnil Musílek s PILAŘEM a druhý jmenovaný vymetl všechny pavučiny ze svítkovské klece - 3:3.

Prodloužení nic záživného nepřineslo, a tak se opět po týdnu juniorka dostala až do nájezdů. V nich přesné zakončení opět předvedl Vít Musílek, nicméně Pilař se Sedlákem ho nenapodobili a po úspěšných nájezdech Koudely a Kantora tak juniorka získala pouhý bod.

Lukáš Vajda, hlavní trenér juniorky:,,Zápas jsme nezačali zrovna nejlépe, soupeř nás pressoval a snažil se o aktivní hru. My jsme se náhle nastartovali a hru vyrovnali. Pramenily z toho krásné góly. Síla týmu se projevila v posledních dvou minutách, kdy jsme se dokázali semknout a těžký zápas vyrovnat. V nájezdech jsme si štěstí vybrali proti Keltům a tak nám tentokrát chybělo. Nicméně musím uznat, že hokejbal to byl velmi pěkný a bez zbytečných zakeřností."

Sestava: Vašák, Boháč - Musílek, Švadlenka - Kovář, Málek - Zmek, Roztočil - Bakus, Pilař, Sedlák - Vodehnal, Zamastil, Hladký - Bičík, Řivnáč, Peřina - Starý, Munzar

TJ Sršni Svitavy vs Ježci Heřmanův Městec 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Jiří Kozel, hlavní trenér dorostu: „Do zápasu jsme vlétli a zdálo se, že se jen čeká na gól, který to otevře a následně nás již nic nezastaví v postupném navyšování skóre. To se i povedlo, ale v závěru třetiny zahrozili i Sršni, ale prosadili se až vteřinu po zaznění sirény. Nás to bohužel neprobudilo a ve druhé třetině jsme byli horší než soupeř. Naštěstí nás podržel dobře chytající S. Boháč a my drželi do třetí třetiny jednogólový náskok. Do třetí třetiny jsme trošku pozměnili útoky a nasazování hráčů, což nám pomohlo soupeři odskočit a následně utkání v klidu dohrát i přes inkasovaný gól.“

Sestava: Boháč – Roztočil, Němeček, Švadlenka, Kubátová, Ročňák, Kozel, Vodehnal, Peřina, Kuklík, Starý, Šulc, Mataj, Zavadil

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs Ježci Heřmanův Městec 1:15 (0:5, 0:6, 1:4)

Jiří Kozel, hlavní trenér starších žáků: „Věděli jsme, že soupeř dostal v minulém kole naloženo ještě více než my, ale při pohledu na soupeře se nezdálo, že bychom měli dominovat, jelikož výškově jsme byli určitě podobný tým. Po vhození první bule jsme se však nastěhovali k soupeři do pásma a vytvářeli si spoustu šancí, které jsme postupně též začali proměňovat a postupně jsme navyšovali skóre. Soupeř se určitě nevzdal a občas zahrozil nebezpečným útokem, které jsme až na jediný dokázali odvrátit. Utkání nám ukázalo, že když si budeme umět párkrát za sebou přesně nahrát, tak se při vytváření šancí nemusíme až tolik nadřít. Sestavu jsme opět vždy po třetinách měnili, takže většina hráčů si vyzkoušela útok i obranu a musela řešit různé situace, což nám určitě pomůže zase do budoucna.“

Sestava: Šulc – Kuklík, Štefek Jo., Rožek J., Kavka, Štefek Já., Kozel, Novotný, Kuchař, Novák, Korbel, Horečka