Junioři a žáci vítězně, dorost padnul se Svítkovem

Další víkend zanesl k nám na hřiště dva souboje mládežníků, konkrétně juniorů s Kert Parkem a žáků s Letohradem. Dorost vyjížděl k zápasu na Svítkov.

Nejstarší mládežnický celek čekal Kert Park Praha, soupeř, kterého z juniorky pamatujeme naposled 4 roky nazpět. Tehdy byly misky sil jednoznačně na straně Kertu, který naši nově vzniklou kategorii vyškolil devatenáctigólovým přídělem. Za 4 roky se toho však mnoho změnilo a do zápasu šli jako mírní favoriti heřmanoměstečtí.

Do dalšího utkání Extraligy juniorů nastupovali Ježci oslabeni, neboť se na soupisce nenacházel dosavadní nejlepší střelec soutěže Josef Sedlák. Dostali tak příležitost jiní.

Ježci Heřmanův Městec vs HC Kert Park Praha 4:3pp (2:0,1:2,0:1;1:0)

Domácí do zápasu vtrhli jako uragán a méně početný tým Kertu měl problém zachytit tempo úvodu utkání. Prvním, kdo trestal chyby Pražanů, byl MICHAEL STARÝ a oslavil tak první gól v juniorce - 1:0. Po třinácti vteřinách bylo ještě veseleji, když se po krásné kombinaci trojice Pilař - Bakus - JOSEF ZAMASTIL prosadil poslední jmenovaný - 2:0. Heřmanoměstečtí se dostali také k přesilovce, ale aktivní přístup Kert Parku nesvědčil ježčí pětici.

Druhá perioda nezačala ideálně, vždyť hned po osmatřiceti vteřinách skóroval hostující Krása. Ježci byli nadále lepším týmem a vypracovali si několik šancí hodných gólu, bohužel jak Bakus, tak Zamastil prázdnou bránu minuli. O tom, že PATRIK BAKUS není úplně dřevěný, přesvědčil on sám fanoušky v úniku a zvýšil na 3:1. I hosté však trestali a na druhé straně to byl Větrák, kdo snížil.

A i na začátku třetiny třetí zaskočil jmenovaný hráč Kertu celou obranu Ježků, když šikovně tečoval míček - 3:3. Poslední část se nesla v duchu spousty nepřesností, z nichž mohli hosté několikrát těžit, ale byl to Gruss, kdo byl proti dalšímu skórování.

Prodloužení Ježci tuto sezónu už dvakrát zažili a své zkušenosti z něj skvěle prodali. Po ose Pilař - Bakus a střílející FILIP KOVÁŘ rozhodli zápas a nenechali si odvézt z Ježkárny bonusový bod.

Sestava juniorů: Gruss, Slaný - Musílek, Roztočil - Kovář, Málek - Zmek - Bakus, Zamastil, Pilař - Bičík, Řivnáč, Vodehnal - Peřina, Mareček, Starý

HBC Svítkov Stars Pardubice vs Ježci Heřmanův Městec 8:3(4:2, 0:1, 4:0)

Jiří Kozel, trenér dorostu: „Startem do utkání jsme možná byli zaskočeni víc než soupeř, když jsme po necelých dvou minutách vedli 0:2. Domácí se však ze šoku oklepali a pomalu začali přebírat otěže zápasu a převracet výsledek na svoji stranu, když ještě do třetiny otočili na 4:2. V druhé třetině jsme se prosadili pouze my a bylo zaděláno na drama, které mohl přiživit ještě J. Peřina, který se dostal do samostatného úniku, ale nedokázal dostat míček do branky za překonaného brankáře. Následně jsme si po buly vstřelili vlastní gól, který na nás až příliš dolehl a inkasovali ještě další branky, které daly výsledku možná až krutou podobu. Po celou dobu utkání domácí trpělivě hlídali nasazování útočných formací a jejich první řada se nakonec ukázala gólovější než ta naše.“

Sestava dorostu: Slaný, (Boháč) – Roztočil, Němeček, Mareček, Kubátová, Ročňák, Kuklík, Vodehnal, Peřina, Kozel, Starý, Horálek, Mataj, Šulc, Zavadil

Ježci Heřmanův Městec vs SK Hokejbal Letohrad 6:2 (1:1,1:1,4:0)

Jiří Kozel, trenér starších žáků: „Při pohledu na hřiště před zápasem jsem tušil velmi vyrovnané utkání, které rozhodne proměňování šancí. Druhá část tušení mě strašila dvě třetiny, když utkání bylo zcela v naši režii, ale nedokázali jsme to výsledkově potvrdit a stav byl vyrovnaný 2:2. V třetí třetině soupeř náš tlak již konečně neustál a my jsme výsledkově odskočili. Až na již zmíněné neproměňování šancí jsme odehráli super utkání, ve kterém jsme nebyli líní na krok, dokázali si nahrávat i přecházet hráče individuálně. Takže maximální spokojenost a výkon na kterém se dá stavět.“

Sestava starších žáků: Šulc, Vašáková – Kuklík, Štefek Jo., Rožek, Kavka, Korbel, Kozel, Štefek Já., Kuchař, Novák, Novotný