Jedenáctka přeživších Čamlíkům nasázela osm fíků a veze 3 body.

Po nevydařeném víkendu doma s Českou Třebovou se náš A-tým rozjel do nevyzpytatelných Malenovic. Jelikož sestava byla dost okleštěná, trenér Lubomír Menc byl nucen sáhnout do hlubších řad Ježků. Svůj druhý zápas za A-tým si odbyl Matěj Řivnáč, který se blýskl ve skutečně zářivém světle. Statečná jedenáctka se dvěma maskovanými muži v zádech se vydala loupit do vzdáleného Zlína, kde na ně čekala nabitá soupiska domácích. První dvě vyrovnané třetiny jen lákaly diváka na střeleckou třetinu třetí, kde Ježci definitivně roztrhli svůj gólový pytel a zdánlivě nelehký duel proměnili v jednoznačný výsledek. Za zmínku rozhodně stojí i fantastický výkon Šmída (2+3) a Bělouška(1+4), kteří dohromady posbírali deset kanadských bodů.

HBC Malenovice vs Ježci Heřmanův Městec 3:8 (2:2, 1:2, 0:4)

I přes početní nevýhodu, která byla znatelná již při prvním pohledu na obě střídačky, se Ježci ničeho nezalekli a od prvních vteřin dávali najevo svou chuť vyhrát. Hra dle očekávání nabídla tvrdou podívanou. V čase 6:27 využil Matěj Řivnáč nabídku od svých dvorních nahrávačů Bělouška a Šmída. Poděkoval tak trenérovi za důvěru svým prvním gólem v A-týmu - 0:1. Vedení Ježků vydrželo necelých pět minut. Tehdy dokázali Čamlíci využít chybu v rozehrávce a přečíslení 3na1 zakončil Nohál. Netrvalo dlouho, co se dostali domácí poprvé a naposledy v utkání do vedení, druhou chybnou rozehrávku tentokrát trestal Hruboš - 2:1. Ještě do konce třetiny bylo však vyrovnáno, urputný Řivnáč vybojoval míček pro Bělouška, ten našel hůl Šmída stejně krásně, jako Šmíd vymetl víko domácí branky - 2:2.

Druhá třetina byla, co se týče počtu vstřelených branek, nejméně početná, i tak se diváci rozhodně nenudili. Ježci ve svém dravém prezentování hry nezpomalovali, neustále byli schopni tvořit si šance a nutit soupeře k chybám. Z jedné takové vznikla bule v útočném pásmu, po které Štěpán Palán dokázal vsítit vedoucí gól na 2:3. Ani tohle vedení nemělo dlouhého trvání a domácí našli rychlou odpověď. Samostatný únik dokázal chladnokrevně proměnit dvougólový střelec Hruboš - 3:3. Bylo to však naposledy, co se domácí mohli radovat ze vstřelené branky, od tohoto momentu roztáhl Páv svůj vějíř a utěsnil tak prostor před veškerým malenovickým nátlakem. Ve 23. minutě ukázal Ondřej Běloušek, že jako správný kapitán dokáže bránit i své spoluhráče a hrubý faul na Řivnáče šel potrestat s nasazením všech svých sil. Z toho pramenila následná přesilová hra pro Ježky, ta zůstala sice nepotrestána, nicméně ze vzešlého tlaku se dokázal prosadit Tomáš Pilař a navrátil vedení na ježčí stranu - 3:4. Nic dalšího už třetina nepřinesla, a tak šli hosté do kabin s lehkým úsměvem na rtech.

Že chtějí Ježci vedení udržet, ba dokonce navýšit, ukázal po sedmi vteřinách třetí třetiny velmi příznačně hráč s číslem sedm Vojtěch Šmíd a skóre bylo poprvé v utkání o dvě branky 3:5. Pomalu docházející síly domácích dokázal proměnit ve vstřelenou branku i královský nahrávač Běloušek - 3:6. Ondra tak ukázal, že dokáže držet stejné tempo po boku Řivnáče a Šmída, jako po boku bratrů Pilařových. Návrat zpět do lajny ke svým původním křídlům dokázalo číslo 88 oslavit další asistencí na druhý gól Řivnáče, Matěj tak ve svém druhém klání v A-týmu doslova sahal po hattricku - 3:7. Ke Šmídovi a Řivnáčovi přibyl ještě jeden dvougólový střelec, tím se stal jediný bodující obránce Palán. Svou dělovkou od červené ulehčil práci místní uklízečce s vymetáním pavučin, jelikož přesněji už to na tu vzdálenost opravdu trefit nešlo - 3:8. Osmý zásah vyhnal z branky domácího Chovančíka a dal prostor Opavskému. Ten definitivně zmrazil veškeré šance na dokonání hattricku, alespoň jednoho z trojlístku dvougólových střelců a připsal si čisté konto. Ježci tak krom dobré nálady a plno zážitků z celodenního výletu dovezli i tři cenné body.

Sestava: Páv (Synek) - Palán, Musílek - Pecina, Kovář - Čapka - Běloušek, Řivnáč, Šmíd - Pilař Jan, Kozel, Pilař Tomáš

Hodnocení kapitána Bělouška:

„Do Zlína je to vždy dlouhá a náročná cesta. V posledním zápase se nám navíc nepodařilo bodovat na domácí půdě, a tak byla chuť po 3 bodech významná! Vzhledem k počtu, ve kterém jsme se vypravili nás soupeř svou aktivní hrou v úvodu zaskočil a dobře dokázal odpovídat na naše branky. Zápas se ale zlomil ve třetí třetině, kdy jsme nasypali 3 rychlé branky a zápas strhli na svou stranu. Mám velkou radost, že se tým dokázal semknout a v 11 hráčích do pole vybojovat extrémně cenné body. Těší mě také, jak důležitou roli hrají naši mladíci, kteří ještě někteří nastupují za juniorku. Ať už Vojťas, Kozlík, Čápa, Kovy, Jéňa, Víťa nebo Pali a další kluci předvádí super výkony! Dobrý pocit mám i z nováčka Matěje Řivnáče, který i s košíkem vybojuje hromadu balónů a konečně se taky trefil. Teď nás čeká víkend pauza, potrénujeme a za 14 dní jedeme pro další body do Prahy!“

SK Prachovice vs Ježci Heřmanův Městec 0:10 (0:3, 0:0, 0:7)

A-tým rovněž v týdnu sehrál utkání v rámci Českého poháru, ve kterém narazil na sousední tým z Prachovic, který nastupuje pravidelně v 2. lize společně s naším „Béčkem“. Soupeř přijel v poměrně oslabené sestavě a projevil se také výkonnostní rozdíl daný rozdílnou úrovní soutěže. Nutno ale dodat, že po první třetině se Prachovičtí zmátořili a předvedli velmi bojovný a svědomitý výkon, především v obranné fázi hry. V poslední periodě již však došly málo početné družině soupeře síly a Ježci tak vyhráli přesvědčivě 10:0.