Houževnatí buldoci štěkali, ale marně!

A-tým se po krátké pauze způsobené povodněmi opět vydal do zápasu druhé nejvyšší soutěže. Tentokrát tým kouče Mence vyrazil do Brna, kde narazil na tamější Buldoky. Nabitá sestava po většinu zápasu dominovala, nicméně soupeř houževnatě bránil, čekal na brejky a dokázal držet hratelné skóre. Ježčí skupina si však závěr dobře pohlídala, a nakonec brala všechny tři body!

HBK Bulldogs Brno vs Ježci Heřmanův Městec 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Dle očekávání narazili Ježci hned v úvodu na tvrdý beton soupeře, který dobře zavíral střední pásmo, a i když hned v úvodu zahrozilo duo Čejgl – Běloušek, do desáté minuty byl stav 0:0 a bojovalo se o každý centimetr. Soupeř si však výraznější šanci nevytvořil a Páv v bráně byl stoprocentní. V čase 10:39 však bezbrankový stav odmítl BÖHM, který před bránou dobře vystihl přihrávku Macenauera a překonal hostujícího brankáře poprvé – 0:1. První třetina však více gólů nenabídla a pro Ježky to znamenalo zůstat trpěliví a odolní.

To se v druhé třetině příliš nepovedlo. Velké množství vyloučení na naší straně a střelecká impotence znamenala vyrovnání z hole Paukrta v čase 28:11, kdy jsme nedokázali přistoupit k hostujícím před vlastní bránou s dostatečným důrazem. V našich řadách zavládlo mírné rozhořčení, neboť jsme nebyli schopni skórovat a soupeř nepříjemně kousal. K vyšší aktivitě zavelel však hned střídání poté skvěle hrající KOZEL, který se po přihrávce Musílka v útočném pásmu po vzoru Kokosů na sněhu s nikým a ničím nemazlil a zavěsil pod horní tyč – 2:1 pro Ježky! Vedení nám však nevydrželo příliš dlouho. Opět jsme byli vyloučeni a tentokrát v přesilovce trestal Emmer a bylo vyrovnáno – 2:2. Do poslední třetiny jsme tak šli za vyrovnaného stavu a bylo třeba se v hlavách uklidnit a hrát trpělivě a chytře.

To se nám ve třetí periodě povedlo a ukázali jsme jistou herní vyzrálost, kdy jsme soupeře do šancí příliš nepouštěli a stupňovali tlak. A jelikož trpělivost růže přináší, tak v čase 36:54 nám sice nepřinesla květiny, ale třetí gól. Prosadilo se tentokrát bratrské duo, kdy nahrával Pilař Jan a skóroval straší TOMÁŠ PILAŘ – 3:2. Následující minuty byly stěžejní, jelikož body byly stále ve hře a soupeř mohl zahrozit samostatným únikem, případně ojedinělou šancí. To ovšem odmítl kapitán ONDŘEJ BĚLOUŠEK a po nahození Vojty Šmída se dokázal zorientovat před brankářem a v leže zakončit – 4:2. Na závěr ještě přidal stoj na hlavě. Na naší střídačce zavládlo znatelné uklidnění a závěr zápasu jsme si pohlídali a bereme tak tři cenné body.

Sestava: Böhm, Kovář, Kozel, Palán, Musílek – Běloušek, Čejgl, Šmíd – Pilař T., Pilař J., Macenauer – Škoda, Kábrt, Řivnáč – Páv (Synek).

Hodnocení obránce A-týmu Vítka Musílka (0+1):

"Do zápasu jsem vstoupili s jasným cílem a to získat tři body, byť to v Brně nikdy nebývá lehké. Naštěstí jsme si až na krátký výpadek ve druhé třetině zápas pohlídali a domů odvezli důležité tři body. Teď nás čeká souboj o první místo s Českou Třebovou, doufám, že dorazí co nejvíce fanoušků! Přijďte v neděli ve 14:00 podpořit."