Dorost v úvodním utkání neuspěl. Starší žáci přivezli vysokou výhru z Přelouče!

Úvodní utkání extraligy dorostu nedopadlo příliš zdařile. Na domácí půdě prohrál dorostenecký celek s pražskými Rebely, kteří však ještě v loňské sezóně vítězili nad našimi hráči o mnohem více gólů. Posun je tak značný. Ligu straších žáků poté otevřeli naši Ježci duelem s nedalekými Jestřáby z Přelouče, kde nastříleli 7 gólů a přivezli tak velmi povedenou výhru a důležité tři body! K hodnocení obou zápasů jsme požádali trenéra Jiřího Kozla.

HC Jestřábi Přelouč : Ježci Heřmanův Městec 2 : 7 (0:1,0:3,2:3), střely 17:37

Jiří Kozel: „Po odchodu silného ročníku bude sezóna starších žáků ve stylu hledání sestavy, jelikož v týmu je převážná většina útočníků. V utkání, ve kterém jsme byli o něco starší než soupeř, jsme dokázali, že umíme sehrát pěkné akce, ale trošku nás trápila koncovka. Okének v obraně jsme ukázali víc než jsme chtěli, ale zase na druhou stranu jsme vyzkoušeli snad všechny možné i nemožné varianty a na pozicích obránců se objevili i hráči, kteří tam ještě nikdy nehráli.“

Ježci Heřmanův Městec : SK Rebel Praha 3 : 7 (1:3,2:0,0:4), střely 21:29

Jiří Kozel: „Rebelové chtěli odčinit porážku své juniorky z předchozího dne na našem hřišti a činili se hlavně hráči, kteří v sobotním odpoledni odcházeli s hlavami dolů. Z trvalého tlaku v první třetině vytěžili postupně až třígólový náskok, ale náš tým vrátila do zápasu první přesilová hra, kterou ve snížení proměnil J. Peřina. Do druhé třetiny jsme vstoupili daleko sebevědoměji, a ačkoliv územní převahu měl stále soupeř, tak jsme si konečně dokázali vytvořit nějakou protihru, ve které jsme byli i neskutečně produktivní a vyrovnali na 3:3 po gólech M. Marečka a O. Horálka. Do poslední třetiny jsme stáhli hru na dvě útočné řady a paradoxně jsme odehráli třetinu, ve které jsme nejvíce inkasovali. Soupeř totiž konečně dokázal využít našich chyb naplno. Nedokázali jsme držet pozice, které jsme si řekli a v obranném pásmu jsme opět hráli pasivně bez schopnosti si udržet jednotlivé hráče. V této kategorii už nestačí hlídat brankoviště a doufat, že nám brankář vše pochytá. Podobná sestava Rebelů nám však v loňském roce nadělila 20 gólů, takže bych z toho zase tak velkou tragédii nedělal. Soupeř byl lepší, my dělali chyby, ale nevzdali jsme se a makali až dokonce – je na čem stavět.“