Ježci HMHBC Hostivař B
8:1(2:0, 3:0, 3:1)
ne 1. 9. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Divize Východ

Áčko vstoupilo do sezóny pravou nohou! Rezervu Hostivaře zničilo osmi góly

Nová hokejbalová sezóna začala první ligou, v níž samozřejmě ani letos nechybí heřmanoměstecký A tým. A prvním soupeřem mu měl být nováček soutěže z pražské Hostivaře, konkrétně rezerva místního extraligového týmu. Velká neznámá pro mužstvo okolo nového trenéra Lubomíra Mence měla být zajímavou zkouškou na úvod sezóny.

B tým Hostivaře se přihlásil do druhé nejvyšší soutěže coby vicemistr 2. ligy - Čechy střed, tudíž o kvalitě týmu z Prahy 15 nebylo pochyb. Domácí tým ale v Aréně Ježkárna umí a navíc před novou sezónou posílil o extraligového Štěpána Palána a Matěje Kábrta, kteří budou vypomáhat prostřednictvím střídavých startů. Kostky byly vrženy a mohlo se k úvodnímu buly.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Hostivař B 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)

Už od začátku vyšší aktivitu prokazovali Ježci, kteří dokázali svého soupeře zamknout v obranném pásmu a jen zřídkakdy ho pustili do svojí třetiny, kde navíc úřadoval perfektní Lukáš Synek. Úvodní gól přinesla čtvrtá minuta a byl to nový kapitán ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a rozjásal domácí střídačku poprvé - 1:0. Aktivita domácích neutichala a byla to druhá útočná formace, která se několikrát dostala do zajímavé situace, ale hostující Majerníček držel naděje svého týmu. Musela tak na plochu opět první pětka, která zamotala hlavu nejen hráčům Hostivaře a na modré čáře zůstal zapomenutý ŠTĚPÁN PALÁN, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0

Na úvod druhé periody se po ubráněném oslabení naskytla domácím také příležitost přesilové hry. Tu však už po patnácti vteřinách ukončil VÍT MUSÍLEK dalším průstřelem od modré - 3:0. V minuté devatenácté se ke slovu dostala také třetí formace a byl to PATRIK ŠKODA, který si mazácky počíhal na hostujícího brankáře a zvýšil už na 4:0. V minutě sedmadvacáté putoval na trestnou lavici domácí Pecina. Oslabení však Ježci využili k dalšímu útočnému výpadu, při němž ONDŘEJ BĚLOUŠEK vletěl na hranu brankoviště jako tank, který nic nezastavil - 5:0. Neuvěřitelnou pátou asistenci na pátý gól zaznamenal Vojta Šmíd.

I třetí třetina patřila Ježkům a tentokráte to byl JAN PILAŘ, který se po nechtěné teči radoval z gólu v přesilovce - 6:0. Zanedlouho byl za svoji bojovnost odměněn LUKÁŠ KOZEL a bekhendem umístil míček přesně k tyči - 7:0. Poté se do útočného výpadu dostal hostující Hroch, ale byl Synkem faulován a opakované střetnutí těchto dvou mužů dopadlo lépe pro hostivařského forvarda - 7:1. Nebyl to však poslední gólový zápis zápasu, o ten se v čase 44:36 postaral domácÍ BöHM JAN a výsledné skóre 8:1 se již nezměnilo.

Ondřej Běloušek, kapitán A týmu: "První zápas byl pro nás poměrně velkou neznámou. Jednak nás čekal soupeř, od kterého jsme nevěděli co můžeme čekat, jelikož je v první lize nováčkem. A druhak se nám před sezonou obměnil nejen realizační tým, ale i ten hráčský, kdy přišlo pár nováčků a hráčů z jiných mužstvem. Pro mě osobě to také bylo utkání plné očekávání, neboť jsem poprvé připnul "C" na hruď. Musím ale říct, že jsem s týmem ze zápasu maximálně spokojený. Už od příchodu vládla dobrá nálada, a to je pro mě základ. K zápasu jsme se postavili zodpovědně, soupeře přehrávali rychlostí, kombinací a měli jsme také střelecké štěstí. Nutno podotknout, že v obraně jsme měli pár chaotických chvil, ale to bychom nebyli my (smích) a jako vždy nás skvěle podržel Sýňa, který zřejmě nechtěl platit za vychytanou nulu, a tak si střihnul jedno podražení a nájezd. Zápas ale hodnotím pozitivně, Luboš Menc jako trenér se své role ujal rovněž dobře a co je obrovské plus, proměnili jsme 3 z 5 přesilovek. Ne nadarmo jsme pak vtipkovali, že máme lepší úspěšnost po prvním zápase než za celou minulou sezónu."

Vojtěch Šmíd, pětibodový útočník A týmu: "I přes velké teplo jsme do začátku vlétli naplno a podařilo se nám brzy skórovat,což bylo základem úspěchu. Z tempa jsme neubírali ani poté a troufám si říct, že zápas byl celou dobu v naší režii. Dokázali jsme využít i přesilovky, kterými si můžeme do budoucna velmi pomoci. V prvním zápase bych vyzdvihl týmovou práci celého mužstva."

Sestava Ježků: Synek, Páv - Musílek, Palán - Kovář, Pecina - Holý, Böhm - Trojek - Čejgl, Běloušek, Šmíd - Kábrt, Pilař J., Pilař T. - Bakus, Kozel, Škoda - Macenauer