SK Kometa PoličkaJežci HM
5:3(1:1, 3:1, 1:1)
ne 8. 9. 2024 11:00 @ Polička, 1. Liga / Divize Východ

A tým recept na Poličku nenašel

První venkovní výjezd znamenal pro heřmanoměstecký A tým nepříjemnou cestu do Poličky, se kterou toho Ježci už mnoho zažili. Poslední vzájemný duel vyzněl lépe pro Kometu, ale heřmanoměstečtí měli v zádech povedený vstup do soutěže, a tak byl cíl jasný.

Trenér Lubomír Menc tentokrát nemohl počítat se čtveřicí Běloušek, Šmíd, Bakus a Páv, a tak se sestava lepila do posledního okamžiku před zápasem. Do branky se zase postavil svítkovský Lukáš Novotný, který na opačné straně hřiště mohl pozorovat některé své spoluhráče z mateřského klubu.

SK Kometa Polička vs Ježci Heřmanův Městec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný a bojovný hokejbal, na nějž se určitě z ochozů poličského stadionu dobře dívalo. Na první gólový příspěvek se čekalo do sedmé minuty, kdy kombinace Macenauera a MATĚJE KÁBRTA na malém prostoru před bránou vyzněla brankou pro druhého jmenovaného – 0:1. Poté dostali domácí výhodu přesilové hry, během níž nadějně rozehrávali míček v obranném pásmu svého soupeře, avšak hostující čtveřice a brankář Novotný byli neoblomní. Vyrovnání přišlo v čase 12:36. Obětavý Kovář první střelu Bláhy zblokoval, ale na druhou už byl krátký i brankář Ježků – 1:1.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí a Ježci zmatkovali v obranné třetině. Na 2:1 zvyšoval z nápadně podobné situace prvního gólu zápasu Bláha. S rychlým vyrovnání v podobě přesilovkové dorážky ale přispěchal MARTIN ČEJGL. Poté však přišla pro heřmanoměstecké minuta hrůzy, během níž se dvakrát obrana nedokázala domluvit se svým gólmanem a Polička z toho těžila, konkrétně přesným zásahem Beneše a Hejtmánka – 4:2

Perioda třetí se, jak bývá zvykem ve střetnutí těchto dvou celků, lehce vyhrotila. První vyloučení přišlo pro domácího kapitána a byl to dokonce trest ve hře, takže se Ježkům naskytla možnost pětiminutové přesilovky. A byť Ježci zatím ve svých přesilovkách této sezóny byli takřka neomylní, tentokrát se nepoštěstilo. Naopak na straně druhé navýšil vedení Poličky opět Beneš. K pouhé korekci ve skóre ještě přispěl svým druhým gólem MATĚJ KÁBRT a zápas tak skončil 5:3 pro domácí celek.

Vít Musílek, obránce A týmu: „Bojovné a slibně rozehrané utkání jsme bohužel vinou vlastních chyb soupeřovi víceméně darovali. Minuta hrůzy nám však ukázala, že nesmíme vypadnout z koncentrace ani na jediný moment zápasu, jinak to budou soupeři trestat. Opět nám celkem zafungovali přesilovky, byť jsme tu nejdelší, pětiminutovou, která by nás dokázala vrátit do hry, nevyužili. Body se z Poličky nevozí snadno a je tak velká škoda, že se nám to přes dobrý výkon nepovedlo.“

Sestava: Novotný, Synek – Musílek, Palán – Pecina, Kovář – Holý – Kábrt, Kozel, Macenauer – Čejgl, Pilař J., Pilař T. – Škoda, Bohm, Sedlák