HOKEJBAL.cz delic HBC Hradec Králové 1988 Ježci Heřmanův Městec NA Rangers Hronov SK Hokejbal Letohrad TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Jestřábi Přelouč TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice delic HOKEJBAL-VYCHOD.cz
Facebook HBC Hostivař Twitter HBC Hostivař Fotogalerie ZONERAMA Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie na Rajče.net Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie Ježci Heřmanův Městec na Instagramu Audio galerie Ježci Heřmanův Městec na SoundCloud

AKTUÁLNĚ

Penalty hokejbal do třetice pro chrudimské duo Kišš – Ament


Nejlepší dvojice Penalty hokejbalu 2015 (foto: Josef Kozel)

Třináctý ročník penalty hokejbalu v Heřmanově Městci ovládla opět chrudimská dvojice Marek Kišš – Filip Ament. Ve čtyřiadvacetičlenném startovním poli se z domácích Ježků nejlépe prosadilo duo Josef Kozel – Petr Menc, které skončilo na čtvrté příčce.

27.08.2015 | Josef Kozel | A-TÝM | Přečteno: 3908x

Soutěžní pole opět nabídlo jak známé tváře, tak aktuální extraligové a reprezentační opory. Mezi střelci se představil bronzový účastník z letošního MS ve švýcarském Zugu a současně velká opora extraligových Pardubic Jan Bílý. Nechyběl ani tradiční účastník a dosud dvojnásobný vítěz, trenér Pardubic Jiří Mašík. Z kádru extraligového vicemistra Vlašimi viděla Aréna Ježkárna také šikovné ruce Stanislava Teplého a zapomenout nelze ani na střelce, kteří již znali pocit vítězství v celém klání – Ondřeje Wabera z pardubického Svítkova, domácího Josefa Kozla a samozřejmě úřadujícího vítěze Marka Kišše z Chrudimi. Ve startovním poli se objevilo i dravé mládí v podobě hráčů kategorie žáků, kteří oživili soutěž zejména pro diváky.

Mezi brankáři opět výrazně vyčníval chrudimský Filip Ament, pro něhož to již bylo v třináctileté historii čtvrté vítězství. Diváky stále přitahuje svým uměním nestárnoucí domácí jednička Petr Menc, z pardubického extraligového klubu dorazili Petr Smekal a Jan Paleček. Vlašimské extraligové vicemistry zastupoval Michal Šupík. Z dalekých Dobřan se již podruhé představil Libor Oplt, další zajímavou postavou byl brankář Martin Bláha, kterého znají především znalci z chrudimského hokeje a třešničkou na dortu byla účast vicemistryně světa z letošního šampionátu Petry Outratové z pardubického Svítkova.

Soutěž samotná nabídla velké množství nádherných soubojů a po základních skupinách vyvrcholila v podobě play-off. Ze čtyř šestičlenných skupin postupovaly vždy nejlepší čtyři dvojice. Do medailových soubojů se pak díky úspěšnému osmifinále a čtvrtfinále probojovali Waber/Smekal – Mašík/Bláha – Kišš/Ament a Kozel/Menc. Černý Petr a bramborové medaile nakonec patřily domácí dvojici Ježků, která nevyzrála na své chrudimské soupeře (Kišš/Ament v semifinále, Mašík/Bláha v boji o bronz). Finále pak opět ovládlo duo Marek Kišš – Filip Ament, které nedalo pardubickým Ondřeji Waberovi a Petru Smekalovi šanci.

Nejlepším brankařem byl vyhlášen Filip Ament s úspěšností 87,21% a nejlepším střelcem byl s úctyhodnou bilancí 52,58% Jiří Mašík.

Z Ježků v play-off pouze duo Josef Kozel – Petr Menc

Z domácích účastníků se kromě dvojice matadorů Kozel – Menc představilo dalších 6 jmen, ale ani jeden již neprošel ze základní skupiny dále. Velké zklamání si prožil kapitán Ježků Radek Böhm s brankářem Tomášem Snížkem, kterým chyběla jedna branka k postupu a celkově tak obsadili 17. příčku. Hned za nimi skončil střelec Josef Míšek (ve dvojici s letohradským Filipem Paukrtem), 22.místo obsadil střelec Lukáš Štefek (s chrudimským brankářem Tomášem Paulusem), předposlední místo pak vybojovalo tradiční duo Lukáš Bernát – Lukáš Synek, kteří rovněž již zažili lepší ročníky.

Konečné pořadí:

 1. Kišš Marek/Ament Filip (oba Jokerit Chrudim)
 2. Waber Ondřej/Smekal Petr (Svítkov Pardubice/Autosklo Pardubice)
 3. Mašík Jiří/Bláha Matin (Delta Pardubice/Hradec Králové)
 4. Kozel Josef/Menc Petr (oba Ježci HM)
 5. Bílý Jan/Vlasák Lukáš (oba Autosklo Pardubice)
 6. Ingršt Matouš/Paleček Jan (oba Autosklo Pardubice)
 7. Čejgl Martin/Šimek David (oba Jokerit Chrudim)
 8. Teplý Stanislav/Šupík Michal (Kolín/Vlašim)
 9. Jirsa Tomáš/Sedmák Petr (Delta Pardubice/Přelouč)
 10. Vašina Adam/Danihelka Aleš (Svítkov Pardubice/Přelouč)
 11. Jurga Lukáš/Černický Martin (Letohrad/Delta Pardubice)
 12. Hrabár Jiří/Oplt Antonín (oba Kelti Beroun)
 13. Bláha Matyáš/Oplt Libor (Svítkov Pardubice/Dobřany)
 14. Pazourek Tomáš/Dvořáček Tomáš (Hradec Králové/Přelouč)
 15. Fišer Jan/Brykner Petr (Hradec Králové/Přelouč)
 16. Korel Stanislav/Špaček Petr (oba Autosklo Pardubice)
 17. Böhm Radek/Snížek Tomáš (oba Ježci HM)
 18. Míšek Josef/Paukrt Filip (Ježci HM/Letohrad)
 19. Matějovský Jaroslav/Outratová Petra (Živanice/Svítkov Pardubice)
 20. Lustyk Pavel/Novotný Ondřej (oba Česká Třebová)
 21. Mlynář Vojtěch/Cidlinský Jan (Opatovice/Přelouč)
 22. Štefek Lukáš/Paulus Tomáš (Ježci HM/Chrudim)
 23. Bernát Lukáš/Synek Lukáš (oba Ježci HM)
 24. Bláha Tomáš/Šťovíček Jiří (oba Svítkov Pardubice)

Přílohy:

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

První utkáni v extralize mladšího dorostu a první vítězství přinesl nedělní výlet do Brna, kde Ježci nastoupili proti Buldokům. Ježci po většinu utkání diktovali tempo zápasu, ale gólově soupeři nedokázali odskočit a utkání vyhráli nejtěsnější možným rozdílem.

HCM Etické kodexy
TABULKA 2.NHbL ČECHY VÝCHOD
1.Ježci Heřmanův Městec43
2.HBC Jokerit Chrudim38
3.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B33
4.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B32
5.TJ Lokomotiva Česká Třebová B31
6.Delta Pardubice30
7.HC Jestřábi Přelouč B28
8.SK Prachovice19
9.1.HBC Svitavy13
10.HBC Fire horses Živanice3

» detailní tabulka