HOKEJBAL.cz delic HBC Hradec Králové 1988 Ježci Heřmanův Městec NA Rangers Hronov SK Hokejbal Letohrad TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Jestřábi Přelouč TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice delic HOKEJBAL-VYCHOD.cz
Facebook HBC Hostivař Twitter HBC Hostivař Fotogalerie ZONERAMA Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie na Rajče.net Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie Ježci Heřmanův Městec na Instagramu Audio galerie Ježci Heřmanův Městec na SoundCloud

AKTUÁLNĚ

Od "hobíků" k B-týmu


ilustrační foto (foto: Alena Čížková)

Skoro každý už slyšel o pohádkové story fotbalového útočníka J. Vardy, ale málokdo o příběhu O. Kučery ;o)...jak on postupně putoval od hobíků až po nastoupení za náš B-tým se může dočíst v obsáhlém rozhovoru.

31.03.2016 | Jiří Kozel | B-TÝM | Přečteno: 1206x

Jsi zřejmě první hráč, ještě k tomu brankář, který nám vzešel z našeho hobby teamu, co tě vedlo k tomu zkusit soutěžní hokejbal?

Jelikož mě baví sporty s hokejkou, tak už se tomu amatérsky věnuji dlouho. Už ve škole na učňáku jsme chodily hrát na takový asfaltový plácek někdy jako hráč a někdy zase jako gólman, ale tam mě to právě začalo táhnout do brány, i když jsem měl hodně slabou výstroj. Jednou jsem dokonce chytal i v molitanových betonech no hrůza, ale když to člověka baví tak je mu jedno v čem. Pak Robert Musílek založil hobby team a já jsem se ozval, že chodím chytat a tak jsem skončil v bráně. A tady jsem se dozvěděl, že je možný se dostat k Ježkům já to nejdřív zkoušel jako hráč, ale asi mě to tolik nebavilo a hlavně měl jsem jinou práci a byl jsem pořád na montážích, tak to nedopadlo. Jednou mě ale Michal Mareček oslovil jestli bych nechtěl přijít na trénink mini přípravky abych jim něco vysvětlil, sice já samouk jsem nevěděl, co bych jim vysvětloval, ale šel jsem. Po tréninku minipřípravky šly trénovat holky a potkal jsem tam Ráďu (Radek Böhm), který je trénoval, tak jsem se mu nabídl, že bych jim na trénincích chytal. S holkama jsem vydržel asi půl roku a tam jsem se rozhodl, že zkusím soutěžní hokejbal. No, rozhodl on mě vlastně ukecal Ráďa (smích) .

 

Už od začátku si byl hodně aktivní, nechyběl si skoro na žádném tréninku "hobíků" a ještě navíc chodil chytat na tréninky mladších žáků, jaké to bylo chytat proti desetiletým klukům?

Jak říkám já sportuji strašně rád a když nám s jinou partou skončila naše hokejová sezona, tak jsem přemýšlely co v létě a Michal Mareček navrhl, že bychom mohly zkusit hokejbal, tak jsme do toho šli. Já osobně jsem za hobby team strašně rád, že funguje a je to velká zásluha Roberta Musílka tímto bych mu chtěl poděkovat. K mladším žákům jsem se dostal přes tebe jednou na hobíkách jsi mě poprosil jestli bych nemohl vypomoct, já měl zrovna čas, tak jsem šel a musím říct, že Ježkům roste super generace. Kluci jsou hodně šikovní a chytat proti nim není žádná sranda, byli na mě vždycky dost namotivovaní.

 

Přechod pro hráče od "hobíků" k B-týmu nemusí být velký problém, ale pro brankáře to asi určitý skok bude, nebál si se toho? Jak tě přijali spoluhráči?

Skok to samozřejmě je proto jsem chodil nejdřív s holkami abych si vyzkoušel jak zvládnu tréninkovou zátěž a když mě Ráďa ukecal (zase smích), tak jsem to šel zkusit k B-týmu samozřejmě, že když člověk jde do něčeho nového tak neví přesně co od toho čekat, ale že bych se bál to ne. Kluci jsou úžasná parta a přijali mě mezi sebe bez problémů po pár trénincích jsem dostal přezdívku (Joker), takže asi tak.

 

V A-týmu působí P. Menc, který je již roky opěvován, jako jedna ze stálic mezi brankáři dává ti nějaké rady, snažíš se něco okoukat, nebo si jedeš svůj styl?

Péťa (Petr Menc) je opravdu borec, když ho člověk vidí na tréninku, tak jenom žasne. On toho pro tým dělá hodně na hřišti i mimo něj je vidět, že tím prostě žije. Vlastně nám golmanům dělá takového kouče, není problém za ním přijít pro radu. Já samozřejmě se snažím od něj něco pochytit a když mě něco zajímá tak se ho na to zeptám (to bych byl sám proti sobě nevyužít příležitost něco se přiučit od takhle zkušeného gólmana). U mě už je to těžší něco předělat jsem samouk a mám už něco zafixovaného, ale snažím se.

 

Míček umí štípnout...od koho to nejvíc bolí a kdo je naopak hračička a překoná tě technikou hole?

Míček umí i pořádně kousnout, když jí dostaneš na nechráněný místo tak to mám potom móňo to bys koukal. Jak mi jednou řekl Péťa v kabině to je z toho, že se proti tý střele špatně poskládáš. Takže být vždy čelem proti střele, ale ono to vždy nejde když se přesunuji od tyče k tyči a snažím se ten míček chytit. Kdo umí vystřelit a kdo je hračička? Těžký na to odpovědět, to tam snad každej, ale když už budu muset jmenovat tak Honzík Sliacký, ten strašně rád střílí, jak je někdo v bráně už u něj stojí a chce střílet a nájezdy si pořád chce zkoušet Tomáš Pilař a Petr Kopřiva

 

Co by si chtěl v letošní sezóně s B-týmem dokázat a jaké jsou tvé hokejbalové plány do budoucna?

 Co bych chtěl dokázat asi jako každý hráč vyhrávat zápasy a potažmo i celou sezónu. Nikdo neví co bude zítra, natož za půl roku ale moje představa je být s touhle super partou co nejdéle.

 

Díky za rozhovor a ať se daří tobě i týmu!

 

 

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

První utkáni v extralize mladšího dorostu a první vítězství přinesl nedělní výlet do Brna, kde Ježci nastoupili proti Buldokům. Ježci po většinu utkání diktovali tempo zápasu, ale gólově soupeři nedokázali odskočit a utkání vyhráli nejtěsnější možným rozdílem.

HCM Etické kodexy
TABULKA 2.NHbL ČECHY VÝCHOD
1.Ježci Heřmanův Městec43
2.HBC Jokerit Chrudim38
3.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B33
4.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B32
5.TJ Lokomotiva Česká Třebová B31
6.Delta Pardubice30
7.HC Jestřábi Přelouč B28
8.SK Prachovice19
9.1.HBC Svitavy13
10.HBC Fire horses Živanice3

» detailní tabulka