HOKEJBAL.cz delic HBC Hradec Králové 1988 Ježci Heřmanův Městec NA Rangers Hronov SK Hokejbal Letohrad TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Jestřábi Přelouč TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice delic HOKEJBAL-VYCHOD.cz
Facebook HBC Hostivař Twitter HBC Hostivař Fotogalerie ZONERAMA Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie na Rajče.net Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie Ježci Heřmanův Městec na Instagramu Audio galerie Ježci Heřmanův Městec na SoundCloud

AKTUÁLNĚ

Etika v hokejbale


ilustrační foto (foto: )

Ty největší sporty, jako je hokej a fotbal již mají vydané pravidla, jak by se měl chovat hráč, trenér a rodič. Nyní s něčím podobným přichází i hokejbal a vydal přímo Etický kodex – hráče, trenéra a rodiče. Zda to napomůže lepšímu chápání sportu a jeho základů se teprve ukáže.

10.02.2016 | Jiří Kozel | KLUB | Přečteno: 1460x

V našem odvětví by přeci jen cesta za slušností mohla být kratší a lépe vykonavatelnou, vždyť hokejbal se nehraje pro peníze, ale pro chuť se sejít s partou kluků a odehrát super zápas. Je pravda, že extraliga hokejbalu mužů je již opravdu výkonnostní sport a dostat se do této soutěže již chce opravdu víc než si chodit „pinknout“ na zápas, ale stále to je sport bez možnosti se s ním uživit. Hlavně v mládežnických kategoriích vznikají určité návyky a pokud chceme, aby děti opravdu bojovali za svůj tým a soupeře braly, jako někoho bez kterého se neobejdou a i když ho chtějí porazit, tak v rámci fair-play, nesmíme hlavně mi dospělci vytvářet nevraživou atmosféru ať již k zmíněnému soupeři, tak k rozhodčímu.

Je na každém, jak tento dokument uchopí. Hokejbalové prostředí rozhodně není špatné, ale proč se ho nepokusit ho ještě vylepšit. Neříkáme: „Nefanděte“, říkáme: „FANDĚTE!!!“, když přeci chci podpořit svůj tým, nemusím začít křičet, že ten druhý je špatný, ale hnát ten svůj dopředu.

I Ježci a Ježčí rodiče mají své chyby, ale pojďme se z nich poučit a udělat hlavně dětem to prostředí co nejlepší!

 

ETICKÝ KODEX - HRÁČ, TRENÉR, RODIČ

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

První utkáni v extralize mladšího dorostu a první vítězství přinesl nedělní výlet do Brna, kde Ježci nastoupili proti Buldokům. Ježci po většinu utkání diktovali tempo zápasu, ale gólově soupeři nedokázali odskočit a utkání vyhráli nejtěsnější možným rozdílem.

HCM Etické kodexy
TABULKA 2.NHbL ČECHY VÝCHOD
1.Ježci Heřmanův Městec43
2.HBC Jokerit Chrudim38
3.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B33
4.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B32
5.TJ Lokomotiva Česká Třebová B31
6.Delta Pardubice30
7.HC Jestřábi Přelouč B28
8.SK Prachovice19
9.1.HBC Svitavy13
10.HBC Fire horses Živanice3

» detailní tabulka