HOKEJBAL.cz delic HBC Hradec Králové 1988 Ježci Heřmanův Městec NA Rangers Hronov SK Hokejbal Letohrad TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Jestřábi Přelouč TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice delic HOKEJBAL-VYCHOD.cz
Facebook HBC Hostivař Twitter HBC Hostivař Fotogalerie ZONERAMA Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie na Rajče.net Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie Ježci Heřmanův Městec na Instagramu Audio galerie Ježci Heřmanův Městec na SoundCloud

AKTUÁLNĚ

Do třetice remíza, podruhé však bez penaltové radosti na závěr


Jaroslav Kalvoda prchá obránci Pardubic i vodní lázni (foto: Anna Kozlová)

Potřetí za sebou si heřmanoměstecký B tým užil pozápasových nájezdů. Potřetí za sebou bere alespoň bod za remízu v normální hrací době - bohužel však opět bez závěrečné penaltové radosti.

Utkání ovlivnil nebývalý příval vody, který se spustil v druhé třetině a na více než deset minut i utkání zastavil. Oba týmy však dohrály zápas i přes velmi těžké vodní podmínky se ctí a stále s velkým nasazením.

23.09.2014 | Josef Kozel | B-TÝM | Přečteno: 1617x

36.kolo | Neděle 21.09.2014 - 17:00
Ježci Heřmanův Městec B - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C   3:4 ss   (1:2, 0:1, 2:0 - 1:2)
Branky: 11:12 Pešek, 37:38 Chmelík (Horníček, Kozel), 40:14 Chmelík (Macenauer, Kozel) - 3:09 Hujer(Korel), 7:28 Hujer (Korel, Loukota), 26:23 Jirák (Kaša), SN: Jirák
Střely: 45:24 | Vyloučení: 3:4 | Využití: 0:1 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 20
Rozhodčí: Čumpl, Kozák
Průběh: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3
Ježci Heřmanův Městec B: Synek (Pilař) - Míšek, Mach T., Pešek, Horníček - Kalvoda, Kopriva, Doležal, Macenauer, Kozel, Chmelík, Mach O., Honek, Pavlíček
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C: Špaček - Kaša, Kopáč, Habrnal, Kosař, Topič, Korel, Jirák, Loukota, Hujer

Hosté dorazili do Heřmanova Městce pouze na dvě pětky, ale i se svým nejlepším hráčem Stanislavem Korelem. Ten pamatuje ve své kariéře i Ježčí dres, který oblékal v mladším dorostu a strávil v našem klubu dva roky. Nyní je na straně soupeře a i tentokrát dokázal, že je vynikající hráč.

Své šance sice v úvodu neproměnil, ale dvě branky nachystal pro svého spoluhráče Hujera. V osmé minutě tak svítil na tabuli stav 0:2. Branku hájil opět benjamínek Lukáš Synek a byl to především on, kdo pomohl zastavit pardubické střelce. Lahůdkou bylo i zneškodněné trestné střílení, které Lukáš Synek lapačkou nádherně zneškodnil. Ke slovu se tak v závěru třetiny dostali i Ježci. Trio Macenauer - Kozel - Chmelík vytvořilo zmatek před hostující brankou a Josef Pešek propálil vše co mu stálo v cestě - 1:2.

Kdo by si myslel, že druhá třetina přinese tlak Ježků tak by se krutě mýlil. Hosté úsporně střídali a úsporně bránili a zcela v klidu kontrolovali vývoj skóre. Navíc hrozili z brejků. Přibližně v půlce utkání přišla obrovská průtrž mračen, která s sebou přinesla velké množství vody. Rozhodčí utkání přerušili a zrhuba po čtvrthodině pauzy se pokračovalo. Oddych prospěl hostům. Vynutili si přesilovku a z ní trestali potřetí - 1:3.

Závěrečná třetina byla již ve znamení snahy Ježků o vyrovnání. Dlouho se však nedařilo a hostující Petr Špaček držel svůj tým stále ve hře o tři body. Sedm minut před koncem se přeci jen podařilo vstřelit kontaktní branku. Vyhrané vhazování z první napálil na branku hostí Jindřich Horníček a Tomáš Chmelík byl u dorážky první - 2:3. Pět minut před koncem pak souhra Dominka Macenauera a Josefa Kozla připravila střeleckou pozici pro Tomáše Chmelíka, který jí nepohrdl a srovnal skóre - 3:3.

Penaltovou loterii dlouho ovládali oba brankaři. Hosté však přeci jen dokázali být šikovnější a druhý bod v páté sérii přisoudili sobě.

Ohlasy po utkání:

Josef Kozel: "S autoskláři jsme si v dosavadním ročníku příli nezahráli - tři vysoké prohry 4:8, 0:8, 0:10 nám nedávaly příliš nadějí, ale už jejich sobotní debakl s Prachovicemi dával tušit, že se nenachází v přílišné pohodě. Jejich útčoný klenot Standa Korel sice do Heřmanova Městce přicestoval, ale byla na něm znát velká únava z náročného programu. Přesto znamenal pro nás permanentní nebezpečí a dokázal i zařídit dvě úvodní branky utkání, které připravil pro Tomáše Hujera. Nás dostala zpět do hry až dalekonosná střela Josefa Peška těsně před koncem první třetiny. Ve druhé části přišel nejprve maxidéšť, který vyhnal oba týmy pod střechy střídaček na více než 10 minut a po něm využitá přesilovka hostí, kterou využil Dominik Jirák - 1:3. V naší brance se objevil opět mladičký Lukáš Synek a jen díky jeho výkonu jsme stále žili. Na rozdíl jedné branky se povedlo snížit v 38.minutě a vyrovnat o tři minuty později. Obě branky si připsal Tomáš Chmelík, který měl na hokejce i celkové rozhodnutí, ale brankář hostí byl proti. V penaltovém rozstřelu pak bod navíc brali hosté a to i přes opět výtečný výkon brankáře Lukáše Synka. Bohužel střelci mu tentokrát příliš nepomohli."

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

První utkáni v extralize mladšího dorostu a první vítězství přinesl nedělní výlet do Brna, kde Ježci nastoupili proti Buldokům. Ježci po většinu utkání diktovali tempo zápasu, ale gólově soupeři nedokázali odskočit a utkání vyhráli nejtěsnější možným rozdílem.

HCM Etické kodexy
TABULKA 2.NHbL ČECHY VÝCHOD
1.Ježci Heřmanův Městec43
2.HBC Jokerit Chrudim38
3.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B33
4.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B32
5.TJ Lokomotiva Česká Třebová B31
6.Delta Pardubice30
7.HC Jestřábi Přelouč B28
8.SK Prachovice19
9.1.HBC Svitavy13
10.HBC Fire horses Živanice3

» detailní tabulka